EnglishTurkish
STANDARTLARIN ÇOK ÜSTÜNDE
FIREFLY SERİSİ

KESİM VE MARKALAMA LAZERLERİ

Neden bir Firefly serisine ihtiyacınız var?

İster yeni işinizin ilk günü, isterseniz Dünya’nın dört bir yanına ihracat yapan bir işletme sahibi olun. Venox Teknoloji’nin %100 yerli mühendislik, yerli sermaye ve TÜBİTAK çatısı altında Marmara Teknokent Geliştirme Bölgesinde üretilen, Sanayi Bakanlığı onaylı Türk Malı belgeli Firefly serisi ile yüzlerce farklı malzemeye hızlı ve mükemmel işcilik yaparak katma değerli ürünler üretin.

Firefly Serisi Ölçüleri

Firefly serisini tasarlarken Dünya standartları baz alınmıştır. En çok kullanılan ve performans sağlayan Firefly ölçüleri sayesinde makinenize gereksiz şekilde büyük yer ayırmayın. Firefly Serisi 3 boyuta ayrılmaktadır.

Firefly 64 Serisi610x410mm
Firefly 85 Serisi810x510mm
Firefly 148 Serisi1410x810mm

Unutmayın Firefly serisi dört taraftan sonsuza malzeme alabildiği gibi mevcut çalışma alanınından daha büyük parçalarıda sahip olduğu %100 yerli mühendislik sayesinde tek seferde kesebilir veya markalayabilir.

Firefly 64

Lazer Kaynağı Tipi CO2 Lazer
Lazer Gücü 30-120Watt
Çalışma Alanı 610x410mm
Makine Ölçüleri 690x460mm
Tabla Yüksekliği 0-200mm
Makine Ağırlığı 260KG
Ses Seviyesi <70dB
Maksimum Hız 1540mm / sn
Güvenlik Seviyesi CDRH: Sınıf 2
Tüm Özellikleri Göster Küçült

Firefly 85

Lazer Kaynağı Tipi
CO2 Lazer
Lazer Gücü
30-120Watt
Çalışma Alanı
810x510mm
Makine Ölçüleri
890x590mm
Tabla Yüksekliği
0-200mm
Makine Ağırlığı
300KG
Ses Seviyesi
<70dB
Maksimum Hız
1540mm / sn
Güvenlik Seviyesi
CDRH: Sınıf 2

Tüm Özellikleri Göster Küçült

Firefly 148

Lazer Kaynağı Tipi
CO2 Lazer
Lazer Gücü
40-4000Watt
Çalışma Alanı
1410x810mm
Makine Ölçüleri
1500x860mm
Tabla Yüksekliği
0-320mm
Makine Ağırlığı
450KG
Ses Seviyesi
<70dB
Maksimum Hız
1540mm / sn
Güvenlik Seviyesi
CDRH: Sınıf 2

Tüm Özellikleri Göster Küçült

Mavi noktalara tıklayarak standartların üstünde FireFly serisinin farklarını görebilirsiniz

FF85_Front_Open2

%100 Paslanmaz çelikten yapılmış kasa tasarımı sayesinde uzun yıllar kesim yaparken oluşan gazlardan oluşabilecek deformasyon ve korozyonu engelleyin

Güvenliğiniz için üretilmiş özel cam kapak sayesinde operatörün başta göz sağlığı olmak üzere makinenizin sahip olduğu 1.Sınıf güvenlik önlemleri sayesinde sorunsuz çalışma imkanı

Patentli hızlı çıkar-tak özellikli kafa sayesinde farklı lensler ile ekstra ayara ihtiyaç duymadan saniyeler içerisinde lens değiştirme imkanı

Hesaplanarak tasarlanmış ön ve yan kapak tasarımı sayesinde yatay ve dikey alanın genişliğinde malzemeyi sonsuza doğru sürme ve yekpare olacak şekilde kesim ve markalama yapma imkanı

200mm yüksekliğe kadar otomatik inip kalkabilen düz, vakumlu, kılıç ve petek tablası seçenekleriyle sınıfının en iyisi

İşlerinizin kesimi sırasında fire vermemesi, markalama yaparken en üst hassasiyete sahip olması için bir saniye içerisinde çok yüksek soğutma yapabilen susuz ve gazsız çalışan Venox soğutma sistemi ile hem tablanızın her yerindeki ürüne aynı işlemi yapın hem de lazer tüpünüzü uzun yıllar sorunsuz kullanın

Firefly Hangi Malzemelere İşlem Yapabiliyor

Ahşap, akrilik, kumaş, deri, membran, kağıt, karton, sünger, strafor, dekota, kaşe lastiği, polimerler, melamin, fayans, plastikler, mantar, PCB, mermer, granit, cam, delrin, seramik, eloksallı alüminyum

Alüminyum, pirinç, paslanmaz, titanyum ve diğer saf metaller için Skyfly serisini kullanmanız gerekmektedir. Ancak bir Firefly kullanıcısı iseniz ve saf metale markalama yapmak istiyorsanız, markalama çözeltisi kullanarak kalıcı bir markalama yapabilirsiniz.

Ahşap, akrilik, kumaş, deri, membran, kağıt, karton, sünger, strafor, dekota, kaşe lastiği, polimerler, melamin, fayans, plastikler, mantar, PCB, mermer, granit, cam, delrin gibi malzemeleri oyarak işlem yapabilirsiniz.

Ahşap, akrilik, kumaş, deri, membran, kağıt, karton, sünger, strafor, dekota, kaşe lastiği, polimerler, melamin, plastik, mantar, delrin gibi malzemeri kesebilirsiniz.

Firefly serisi saf metali kesemez. Saf metaller çok yüksek güce sahip markalama amacı olmayan sadece kesim amaçlı lazerler ile yapılabilir.

Venox Teknoloji, saf metal kesmek için fiber lazer üretimi yapmamaktadır.

Tüm makine ve yedek parçalarımız 12(oniki) ay garantilidir. İhtiyaçlarınıza göre garanti uzatmaları ve ek hizmet avantajları isteğiniz doğrultusunda sunulabilmektedir.

Gereksinimlerinize tam olarak uyacak şekilde geliştirilen standart veya özelleştirilmiş hizmet sözleşmeleri de sunmaktayız.

Satış temsilcimiz size gerekli tüm bilgileri sağlamak için her zaman hazır olacaktır.

2018 yılından beridir Türkiye’de, 2021 yılından beridir Amerika kıtasında hizmetlerimizi değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Başta otomotiv sektörü olmak üzere endüstriyel çalışma alanları ve işlerini en üst düzeyde yapmak için tasarlanmış Dünya standartlarına sahip makinelerimizin teknik servis ihtiyaçlarına hassas bir şekilde yaklaşıyoruz.

“Just in time” olarak adlandırılan üretim yönetimi sistemlerine saygı duyarak teknik servis yapılandırmamızı bekletmeden, akan hat veya işleri durdurmadan olacak şekilde tasarlıyor ve mutlu müşteriler yaratıyoruz.

AR-GE mühendislik firması olan Venox Teknoloji sahip olduğu teknolojik yatırım alt yapısı ile en ufak problemlerin kaydını alarak yeni üretim makinelerinde geliştirme sunmaktadır. Ayrıca yerli mühendislik ile tasarlanmış makinelerimizin %80’e kadar hatasını uzaktan halledebilmekteyiz.

Makine, personel, yazılım ve müşteri eğitim programlarımız kullanıcıların rahatlığı ve bilgi artışı düşünülerek optimize edilmiştir.

Sahip olduğumuz makine parkurumuzun tasarımı ve yazılım geliştirme ekibimiz her bir müşteri seviyesine hitap edecek şekilde kurgulanmıştır.

 

Sektöründe Venox Teknoloji’nin gücüne inanan ve omuzdaş olarak satış yapmak isteyen tüm firmalara çözümler sunuyoruz.

Eğer sektörünüzde öncü ve özerk olmak isterseniz Venox Teknoloji’nin bir parçası olmanızdan mutluluk duyarız.

Tüm yazılım, teknik servis kadromuz ve AR-GE mühendislerimizle gücünüze güç katmaya hazırız.

KOSGEB

Makinelerimizi KOSGEB İleri Girişimcilik Desteği sayesinde %90 hibe ile alabileceğinizi biliyor muydunuz?

Eğer son 3 yıl içerisinde bir şirket sahibi olmadıysanız KOSGEB’in sunduğu İleri Girişimcilik programından yararlanarak NACE kodunuza göre %90makine hibesi alabilirsiniz. Detaylar için bize ulaşın.

Güç ve Performansı Bir Araya Getirdik

Venox Teknoloji FireFly Serisi, yüksek mühendislik ürünü, uzun AR-GE süreçlerinden geçmiş, yıllardır kullanıcıların geri dönüşlerinden destek alınarak geliştirilmiş, CO2 kaynaklı, en çok tercih edilen ürünümüzdür.

1700mm/saniye’ye kadar kazıma hızı, 4G hızlandırma ve 40-400Watt arası güç kaynağı seçenekleri ile, FireFly serisi üretkenliğinizi arttırmanıza, ürünlerinize yüksek katma değer sağlayarak hızlı sonuçlar çıkarmanıza imkan tanır.

FireFly’ın serisinin opsiyonel olarak seçilebilen geniş aksesuar yelpazesi, tam uyumlu kendisine ait RIP yazılımı sayesinde, ahşap, akrilik, kumaş, mantar, kauçuk, deri, cam ve daha bir çok malzemenin markalanması veya kesilmesi için mükemmel ortamı sağlar.

Ayrıca kontrol ünitesinin sahip olduğu geniş ekran, işlem öncesi markalama veya kesme alanını gösteren lazer işaretleyicisi ile gücünü birleştirerek, size hatasız şekilde iş yapma imkanı sağlar

İşleme Alanında Serbestlik

Firefly serisinin özel mekanik tasarımı sayesinde, sınırsız uzunlukta malzemelerin işlenmesini sağlayabilirsiniz. Kullanım ihtiyacına göre dört taraftan açılabilen kapaklar sayesinde işleme alanından daha büyük parçaları işleyebilirsiniz.

İşlem alanınızadan büyük bir parçayı markalamak veya kesmek istediğinizde, Venox CAD’in sağlamış olduğu kullanıcı dostu arayüz sayesinde çalışmanızı işlem alanından büyük olsa dahi kolaylıkla kesebilir veya markalayabilirsiniz.

Soğutma Sistemi

Venox Teknoloji tarafından patenti alınan ve ve Türkiye’de tek olan “Akıllı Elektronik Gazsız Soğutma Sistemi” sayesinde lazeriniz doğa dostu, oldukça güvenli ve sağlığa zararsız bir çalışma ortamı sunar.

Cihaza özel geliştirilen akıllı elektronik kontrol sisteminin anlık soğutma tepkisi, lazeri optimum şartlarda
Çalıştırmaktadır. Bu sayede lazerinizi problem yaşamadan yıllarca kullanabilirken, ürünlerinize de yüksek
Katma değer katarak “mükemmel” seviyede sonuçlara ulaşırsınız.

Rutin Bakım Kolaylığı

Venox Teknoloji, geliştirdiği tüm makinelerde 7/24 çalışma prensibini sağlamayı amaçlamaktadır. Kullanılan kaliteli komponentler ve yüksek mühendislik sayesinde makinenize uyguladığınız rutin bakım aralığı geniş olmakla beraber çok kolaydır.

En büyük sorunlardan biri olan “Ayna/Kafa ayarı” Venox Teknoloji’nin geliştirmiş olduğu lazerlerde ömür boyu bozulmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede günlük veya haftalık olarak lazerinize özel
bir ayar yapma ihtiyacı duymaz. İlk gün aldığınız sonuçları, değişiklik yapmadan yıllarca tekrarlayabilirsiniz

Geniş Aksesuar Yelpazesi

FireFly serisi, kullanıcıların yaptığı işleri daha da kolaylaştırmak veya farklı uygulamalarda kullanmak için şu aksesuarları sunar:
– Kamera sistemi: Çizimi otomatik olarak tanıyarak kesim yapmak içindir.
– Çekme aparatı: Rulodan ruloya otomatik olarak kesim yapmak içindir.
– Döndürme aparatı: Bardak, şişe v.b. ürünleri 360 derece markalamak içindir.
– Egzoz Ünitesi: Malzeme kazıma veya kesme işleminde çıkan havayı devirdaim yapmak içindir.
– Farklı lensler: 1.5”, 2”, 2.5”, 4” seçenekleriyle hassaslık ve kesim ayarlarını değiştirmek içindir.
– Masa: Çekmeceli ya da düz seçenekleriyle lazeriniz için özel tasarlanmış masa seçenekleridir.
– Tabla: Kare, kılıç, petek, çivi seçenekleriyle farklı malzemelerin kesiminde iyileştirme yapmak içindir.
– Bilgisayar tutucu kol: Alandan tasarruf etmek isteyenler için bilgisayarınızı tutan kol aparatıdır.

Güvenlik Sistemi

FireFly Serisi, tamamiyle kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır ve operatörün herhangi bir şekilde yaralanmasını önleyecek şekilde dizayn edilmiştir.

Sahip olduğu Class2 sertifikası sayesinde, operatörün lazer ışınına müdahalesini kesin bir şekilde önlemektedir. Ayrıca donanımsal olarak tercih edilen özel polikarbon kapak sayesinde uzun süreli izlemede dahil operatörün gözüne asla zarar vermemektedir.

Yüksek Kalitede Markalama

FireFly serisi, işlem süresini optimum seviyede kısaltırken, markalama ve kesim işlerinizin kalitesini bozmayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sahip olduğu ataletli servo sistem, yüksek hareket ivmelenmesi, özel tasarlanmış soğutucu sistemi, akıllıca tasarlanmış hava çıkış tahliyesi ve eksen hareket sisteminde yapılan mühendislik sayesinde ürünleriniz
Tüm işlemlerinde ilk gün alınan kalite ve performansı sürekli olarak yansıtır.

İşaretleme Işını

FireFly Serisi, malzemenizin markalanma veya kesim işleminde, doğru pozisyonlama yapmanız için hareket kolaylığı sağlar.

Çalışma bölgenizi görebilmeniz için tüm işlemlerde tek tuşla milimetrik olarak işlem yapacağı bölgeyi size kırmızı işaretleme ışını ile göstererek işinizi kolaylaştırır. Bu sayede hem mükemmel markalama ve kesim yapabilir hem de malzemenizin yanlış markalanması veya kesilmesini
Önleyerek karlılığınızı arttırabilirsiniz.

WhatsApp Image 2022-03-29 at 14.22.16

Binlerce malzeme ile yüzbinlerce ürün

FireFly serisi lazerler ile hayal gücünüzü konuşturun. Kullanım kolaylığı, ergonomisi, hız ve sağlamlığı ile işlerine güç katan yüzlerce müşterimizin gerçek ürün fotoğraflarını inceleyebilir siz de Venox ailesine katılarak ürünlerinize değer katabilirsiniz.

Demoya mı ihtiyacınız var?
Makinelerimizi incelemeniz için hazırız.