EnglishTurkish

Venox Teknoloji Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Makinelerinizi & Üretiminizi Ziyaret Edebilir miyiz?

Evet istediğiniz zaman TÜBİTAK Gebze'de bulunan üretim tesisimizi gezebilir, makinelerimizi kullanabilir, ürünleriniz ile ilgili demo yapabilirsiniz. Taşınabilir cihazlarımız için yerinizde demoya ihtiyacınız varsa 0262 642 42 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Yerli Malı Belgesinin Sanayi Bakanlığından Olması Ne Değiştirir?

Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren firmalar 2(iki) türlü yerlilik belgesi alabilirler. Bunlar Ticaret Bakanlığı veya Sanayi bakanlığından olabilir. Ticaret Bakanlığından Yerli malı belgesi almak isteyen firmalar; Yurt dışında üretilmiş ürünleri Türkiye'ye ithal ederek gösterdikleri faturalar ile Yerli malı belgesi alabilirler. Türkiye'de gördüğünüz tüm lazer firmaları Ticaret Bakanlığı onaylı lazer makinesine sahiptirler. Sanayi Bakanlığından Yerli malı belgesi almak isteyen firmalar; Bünyesinde üretim yapmak ve bir çok denetimden geçerek ve belgelendirerek açıklamak zorundadır. %74 Yerli Malı belgesine sahip Venox Teknoloji üretilen makinelerinin %74'ünü Milli sermaye, yerli mühendislik ile sağlamaktadır. Türkiye'de yurt dışından lazer getirerek isim değiştirip satmayan, üretimini tesislerinde kendi yapan orta sınıf lazer üreticisi tek firma Venox Teknoloji'dir.

Orta Sınıf Lazer Ne Demektir?

Lazer makineleri kaynaklarına göre adlandırılırlar ve bu kaynakların farklı güç değerleri bulunmaktadır. 10-400W arası güce sahip lazerler Dünya'da orta sınıf lazer olarak adlandırılmaktadır.  Venox Teknoloji orta sınıf lazer kategorisine ait lazerlerin üretimini Dünya standartlarını karşılayan ve bu üretimini uluslararası sertifikalar ile gösterebilen %100 yerli lazer üreticisidir.

Venox Çin Lazeri Satıyor mu?

Hayır. Venox Teknoloji ürünlerini Uzakdoğu pazarından getirip, kasa değişimi yaparak müşterilerine sunmaz. Venox Teknoloji uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar ve yerli mühendislik ile alınmaya hak kazanılmış patentleri ile TÜBİTAK Gebze Teknoloji Geliştirme Bölgesinde bulunan yerleşkesinde üretmektedir.

Venox Ne Tür Lazerler Üretiyor?

Venox Teknoloji orta sınıf lazer üretimi yapan bir mühendislik firmasıdır. Bünyesinde çeşitli boyutlarda FireFly ve ButterFly serisi olarak adlandırılan 2(iki) farklı CO2 (Karbon) lazerler ve SkyFly serisi olarak adlandırılan yterrbium(Fiber) lazerlerler üretilmektedir.

Venox Teknoloji’den KOSGEB Desteği İle Makine Alınabiliyor mu?

Evet alınabilir. Venox Teknoloji, KOSGEB tarafından tanınan, daha önce ayın kobisi seçilmiş ve her yıl onlarca lazerini KOSGEB üzerinden müşterilerine sunan bir firmadır. KOSGEB desteklerinden faydalanmak için satış ekibimizden yardım alabilirsiniz. Satış ekibimize ulaşmak için 0262 642 42 00 numaralı telefonu arayabilir ve telefonunuzdan 2(iki) tuşuna basabilirsiniz.